طراحی دکوراسیون داخلی قنادی

طراحی دکوراسیون داخلی قنادی - صنایع برودتی فریدونی

طراحی قنادی و اجرای دکوراسیون شیرینی فروشی مانند: طراحی هایپر مارکت  یکی از اقدامات مهم و ضروری به منظور جلب توجه مشتریان و افزایش فروش است.
در واقع همه ما قبل از ورود به قنادی، ابتدا نگاهی به دکوراسیون فروشگاه می اندازیم و چنانچه تمیز و جذاب نباشد، به طور ناخودآگاه میل چندانی به خرید و ورود به مغازه نداریم!
از این رو در این مطلب تلاش کردیم به نکات کاربردی و مهم به منظور طراحی اصولی قنادی اشاره کنیم. مهم ترین مواردی که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم عبارتند از:
• ضوابط طراحی شیرینی فروشی
• تجهیزات مورد نیاز در طراحی قنادی
• 3 ایده جذاب در دکوراسیون قنادی کوچک و شیک
• قیمت دکور قنادی
• ایده برای شیرینی فروشی
با ما همراه باشید.

ضوابط طراحی شیرینی فروشی

به طور کلی اگر بخواهیم به بررسی اصول کلی و ضوابط و استانداردهای طراحی قنادی بپردازیم، ابتدا باید مشخص کنیم سبک طراحی قنادی به چه شکل باشد؟ سنتی یا مدرن؟
همچنین باید به محصولات ارائه شده به مشتریان نیز توجه داشت؛ به عنوان مثال: در صورت فروش شیرینی های محلی، بهتر است سبک فروشگاه نیز به شکل سنتی در نظر گرفته شود.
و اما… دیگر اصول مهم طراحی قنادی عبارتند از:

• خرید ویترین مرتب و تمیز

بدیهی است یکی از مهم ترین المان های تاثیرگذار در دکوراسیون قنادی، ویترین قنادی یا یخچال فروشگاهی است.
در واقع هر چقدر ویترین مغازه شما تمیزتر و شیک تر باشد، توجه تعداد زیادی از مشتریان را به خود جلب می کند؛ در نتیجه فروش شما افزایش می یابد.
توجه داشته باشید هنگام خرید یخچال فروشگاهی یا فریزر فروشگاهی، تعداد این محصولات به گونه ای نباشد که فروشگاه شما را شلوغ کرده و رفت و آمد مشتریان را دشوار کند.
بهترین ویترین های قنادی نیز ویترین های یک طبقه ای هستند که می توان با یک نگاه، تمامی شیرینی و یک ها را در ان ها مشاهده نمود.
البته این یخچال ها بیشتر مناسب قنادی های بزرگ هستند.

• استفاده از تجهیزات و ظروف شیک

هنگامی که صحبت از طراحی هایپر پروتئین یا طراحی قنادی می شود، اکثر ما فکر می کنیم که تنها باید به خرید یخچال و ویترین های فروشگاهی و نحوه چیدمان آن ها توجه کنیم؛ این در حالی است که جزئیات دیگر مانند: استفاده از ظروف خاص و المان های جذاب نیز می تواند تاثیر به سزایی در افزایش جذابیت فروشگاه شما داشته باشد!
به عنوان مثال بهتر است ظروف آجیل و شکلات ها مشابه هم نباشند تا مشتری به راحتی در میان محصولات متنوع، قادر به مشاهده این محصولات و خوردنی های جذاب نیز باشد.

  • فروش محصولات متنوع و جدید

یکی دیگر از ترفندهای جذابیت فروشگاه قنادی، فروش محصولات متنوع است؛ به این ترتیب می توانید تفاوت را با سایر رقبا ایجاد کنید.
مثلا فروش دسرهای مختلف می تواند یک ایده جالب برای جذب مشتری بیشتر باشد.
یا تولید کیک برای مناسبت های خاص و به یادمادنی و قرار دادن آن در مرکز ویترین نیز تاثیر به سزایی در جلب توجه افراد خواهد داشت.
در نهایت فراموش نکنید داشتن خلاقیت و ایده برای شیرینی فروشی سبب وجه تمایز شما با سایر رقبا می گردد.

  •  نورپردازی حرفه ای

توجه به نورپردازی از جمله موضوعاتی است که همواره در فروشگاه و مغازه ها تاثیر زیادی بر دکوراسیون این مراکز داشته است.
در واقع وجود نور کافی در فروشگاه ها و مغازه ها کمک می کند تا مشتریان تجربه خوشایندی از خرید داشته باشند و بتوانند به راحتی محصولات مورد نیاز خود را انتخاب نمایند.
علاوه بر این، استفاده از یخچال پرده هوا یا ویترین های قنادی دارای نورپردازی نیز تاثیر به سزایی در جلب رضایت مشتریان خواهد داشت.

  • چیدمان قفسه آجیل

پیشنهاد می کنیم هنگام چیدن قفسه های آجیل، شکلات و سایر محصولات به فاصله این قفس ه با ویترین شیرینی ها توجه داشته باشید.
این موضوع سبب می شود تا فروشگاه شما دارای نظم باشد و از شلوغی های بی مورد جلوگیری گردد. برخی از صاحبان قنادی نیز ظروف و قفس های آجیل را در مرکز فروشگاه قرار می دهند تا علاوه بر حفظ فاصله با محصولات کسک و شیرینی، نظر مشتریان را نیز به خود جلب کند.
حالا که با اصول کلی طراحی قنادی و ضوابط طراحی شیرینی فروشی آشنا شدیم، وقت آن رسیده تا به طور دقیق بدانیم برای اجرای یک طراحی کامل و ایده آل به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟ در بخش بعد به این پرسش پاسخ داده ایم.

تجهیزات مورد نیاز در طراحی قنادی

به منظور راه اندازی و طراحی قنادی علاوه بر قالب های شیرینی پزی به تجهیزات دیگر از جمله: یخچال فروشگاهی، یخچال سوپر مارکتی، فریزر فروشگاهی و.. نیز نیاز داریم.
مواد خوراکی قنادی نیز عبارتند از: آرد، شکلات، بیکینگ پودر، شکر، خامه، وانیل و…
اما… مهمترین تجهیزات طراحی دکور قنادی شامل موارد زیر است:
1. یخچال ویترینی قنادی یا یخچال فروشگاهی
2. فر قنادی
3. همزن برقی
4. دستگاه خمیرگیر صنعتی
5. میکسرهای بزرگ صنعتی
6. انواع قالب شیرینی
7. میز کار
و..

3 ایده جذاب در دکوراسیون قنادی کوچک و شیک

طراحی دکوراسیون قنادی کوچک گرچه به دلیل کمبود فضا، کمی دشوارتر است اما نیازمند هزینه کمتری هم می باشد. بنابراین ضروری است این کار را به مجموعه ای متخصص و با تجربه بسپارید.
اما… در اینجا به سه نکته کاربردی در طراحی این مراکز اشاره می کنیم:

1. استفاده از دیوارپوش

امروزه دیوارپوش های متنوع و مدرن در بازار وجود دارند که می توانند در کنار استفاده از یخچال  روباز مدرن، ظاهری متفاوت و زیبا به کافه قنادی های کوچک و بزرگ بدهند.
همچنین این دیوارپوش ها دارای قابلیت شست و شو و نصب راحت و آسان بوده و در طولانی مدت دچار تغییر رنگ نمی شوند.
از مهم ترین نمونه های دیوارپوش شیک، می توان به میکروسمنت و اپوکسی اشاره نمود.

2. استفاده از کفپوش

علاوه بر دیوارپوش ها، انتخاب کفپوش مناسب نیز می تواند تاثیر به سزایی در جذابین کافه قنادی شما داشته باشد.
3 نمونه کفپوش بادوام و پرفروش که امروزه در طراحی قنادی کاربرد فراوان دارند نیز عبارتند از:
1. کفپوش میکروسمنت
2. سنگ طبیعی
3. اپوکسی
در واقع انعکاس نور در کفپوش قنادی در حدی که رفله زیادی ایجاد نکند، می تواند حس تمیزی و شیک بودن فروشگاه را به مشتری القا نماید.

3. استفاده از رنگ های متنوع

تاثیر رنگ بر تجربه خرید مشتریان و روحیه آن ها را دست کم نگیرید!
به طور کلی برای طراحی قنادی از رنگ های شاد می توان استفاده نمود؛ اما این موضوع در نهایت به سلیقه صاحب فروشگاه بستگی دارد.
همه ما فروشگاه های شیرینی پزی در سطح شهر دیدیم که دارای رنگ بندی تیره هستند اما به شکل حرفه ای و هنرمندانه طراحی شده اند.
نکته مهم در انتخاب رنگ مناسب قنادی این است که به هم خوانی و هماهنگی رنگ انتخابی خود با سایر تجهیزات، ویترین و تابلوها نیز حتما توجه داشته باشید. به عنوان مثال استفاده از رنگ های آبی، زرد و.. ملایم می تواند به جذابیت فروشگاه شما بیفزاید.

قیمت دکور قنادی

یکی از مهم ترین پارامترها در تعیین قیمت دکور قنادی یا یخچال فروشگاهی، امکان نورپردازی و کیفیت بدنه و جنس آن می باشد.
صنایع برودتی فریدونی ارائه دهنده انواع یخچال و فریزر فروشگاهی، سردخانه و یخچال سوپر مارکتی است. برای استعلام قیمت می توانید از بخش ارتباط با ما با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

ایده برای شیرینی فروشی

حالا که اصول و ضوابط کلی طراحی دکوراسیون قنادی را می دانیم، می توانیم پا را فراتر گذاشته و گام های مهمی در جهت افزایش جذابیت فروشگاه خود برداریم. در ادامه به 5 ایده جدید و خاص برای افزایش جذابیت فروشگاه شیرینی پزی اشاره می کنیم:

1. استفاده از المان های خاص

یک ایده جذاب برای افزایش زیبایی دکوراسیون قنادی، استفاده از وسایل دکوری جالب و مدرن، میزهای چوبی با نقوش متفاوت، عکس های جذاب از انواع کیک و آجیل و.. می باشد.

استفاده از المان های خاص- ایده برای شیرینی فروشی

2. استفاده از تم مخصوص

استفاده از تم باعث هماهنگی و ایجاد هارمونی در فروشگاه شما می گردد. مثلا تم شیرینی های فانتزی یا مینیاتوری و…

استفاده از تم مخصوص- ایده برای شیرینی فروشی

3. بسته بندی های خلاقانه

استفاده از بسته بندی های رنگی با طرح های خلاقانه و منحصر به فرد می تواند مشتری شما را به میزان زیادی ذوق زده و خوشحال کند؛ به خصوص اگر برای خرید هدیه به فروشگاه شما سر زده باشد.

بسته بندی های خلاقانه - ایده برای شیرینی فروشی

4. امکان نشستن در داخل فروشگاه

اگر فروشگاه قنادی شما پس از چیدن فریزر و یخچال های فروشگاهی همچنان دارای فضای کافی باشد، می توانید با قرار دادن میز و صندلی های مینیمال و راحت، فرصتی را به وجود بیاورید تا مشتریان بیشتر در مغازه شما بمانند!

امکان نشستن در داخل فروشگاه - ایده برای شیرینی فروشی

5. نمای ظاهری فروشگاه

بدون شک قبل از ورود مشتریان به شیرینی پزی یا قنادی شما، نگاهی به نمای بیرونی فروشگاه انداخته اند.
بنابراین پیشنهاد می کنیم یک نمایشگر در بالای مغازه خود بگذارید و شیرینی های موجود در فروشگاه را از طریق آن، در معرض دید افراد قرار دهید. این ترفند می تواند مشتریان را به میزان قابل توجهی به سوی قنادی شما روانه کند.

نمای ظاهری فروشگاه - ایده برای شیرینی فروشی

کلام پایانی

به پایان مطلب امروز رسیدیم. در این بخش تلاش کردیم قبل از هر چیز با ضوابط طراحی شیرینی فروشی و اصول کلی آن آشنا شویم. مهم ترین اصول دکوراسیون قنادی عبارتند از:
• خرید ویترین مرتب و تمیز
• استفاده از تجهیزات و ظروف شیک
• فروش محصولات متنوع و جدید
• نورپردازی حرفه ای
• چیدمان قفسه آجیل
سپس با تجهیزات مورد نیاز در طراحی قنادی آشنا شدیم که شامل:
1. یخچال ویترینی قنادی یا یخچال فروشگاهی
2. فر قنادی
3. همزن برقی
4. دستگاه خمیرگیر صنعتی
5. میکسرهای بزرگ صنعتی
6. انواع قالب شیرینی
7. میز کار
و..
می باشد. سپس به 3 ایده جذاب در دکوراسیون قنادی شیک و کوچک اشاره کردیم و گفتیم استفاده از دیوارپوش، کفپوش و رنگ های متنوع می تواند برای کسانی که دارای فروشگاه قنادی کوچک هستند، بسیار کاربردی و مفید باشد.
در پایان نیز به بررسی 5 ایده برای شیرینی فروشی پرداختیم.
امیدواریم این مطلب راهنمای جامع و کاملی برای آشنایی بیشتر با طراحی قنادی برای شما باشد.
صنایع برودتی فریدونی با بیش از ۵ دهه فعالیت در اجرای پروژه های: طراحی هایپر پروتئین، طراحی قنادی، طراحی هایپر مارکت، طراحی سوپر مارکت و… دسترسی به تنوع بالای محصولات و تحویل سریع را برای مشتریان عزیز فراهم کرده است. از این رو چنانچه قصد طراحی دکوراسیون قنادی مطابق با استاندارد و ضوابط طراحی را دارید، می توانید با شماره های ۰۲۱۷۷۴۶۵۰۵۰ و ۰۲۱۷۷۴۶۴۰۴۰ تماس گرفته و با کارشناسان صنایع برودتی فریدونی در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *